sobota, 27 marca 2010

Występ na X Jubileuszowym Konkursie Potraw Regionalnych "Stół Wielkanocny 2010"


Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich dnia 27.03 zorganizowało X Jubileuszowy Konkurs Potraw Regionalnych "Stół Wielkanocny 2010". Konkurs odbył się w sali Konferencyjnej Hotelu na Kocierzu.
W tym roku do Konkursu przystąpiło 22 Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Wadowice i Oświęcim (gminy: Andrychów, Wieprz, Osiek ,Mucharz, Tomice i Lanckorona) Ponad 400 osób miało przyjemność delektować się smakiem i podziwiać walory artystyczne przygotowanych zgodnie z tradycją regionalnych potraw i trunków. Można było też podziwiać piękne, misternie wykonane, wielkanocne dekoracje świątecznego stołu oraz różnego rodzaju palmy wielkanocne.
Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Andrychów został zaproszony do występów z repertuarem piosenek biesiadnych. Prawie w pełnym składzie ( brakowało Agi, Ali i przebywającej aktualnie za granicą Bogusi-którą pozdrawiamy-na pewno czyta naszego Bloga), odśpiewaliśmy tradycyjne piosenki regionalne i piosenki biesiadne. Licznie przybyli Goście wysłuchali więc następujących utworów w naszym wykonaniu ( w aranżacji rzecz jasna P.Leona): "Pod naszymi okny", "Wysła chmurecka","Podziwiajcie się dziewuchy", "Czerwone jagody" z solową partią w wykonaniu naszej wokalistki Barbary , "Siedziołek w areszcie", "Andrychowska Polka", "Gada Ptaszek gada"- z solowymi partiami wokalistek: Zosi, Jadwigi, Wiesi, Wiesławy i Barbary. Koncert rozpoczęliśmy krakowiakiem "Oj weselcie się chłopcy", a zakończyliśmy popularną i znaną przez wszystkich piosenką "Szła dzieweczka do laseczka" - którą śpiewali wespół z nami przybyli Goście.
Po oficjalnym występie Zespół został zaproszony na poczęstunek do pobliskiej karczmy, gdzie jeszcze wykonaliśmy parę utworów ... między innymi "Listeczku Dębowy"...
W dzisiejszym koncercie po raz pierwszy zaśpiewali nowi członkowie Zespołu: Szymon Trzepaczka i Janusz. Gratulujemy i Witamy! Pierwsze koty za płoty!

AUTOREM ZDJĘĆ JEST PAN JAROSŁAW SKUPIEŃ. ZDJĘCIA POCHODZĄ ZE STRONY http://www.sgw.andrychow.pl/sgw/wielkanoc2010.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz